Zmień język
Strona główna Aktualności Warsztaty fotografii przyrodniczej z Grzegorzem...

Aktualności

Warsztaty fotografii przyrodniczej z Grzegorzem Leśniewskim (18.08.2015)

s_1307588_96012423.jpg

Zasmakuj w dzikich Bieszczadach. Poznaj tajemnice obserwacji i fotografowania dzikiej przyrody wspólnie z Grzegorzem Leśniewskim - jednym z czołowych polskich fotografów przyrody.

              Bieszczady z pełną zwierzyny karpacką puszczą, połoninami i krainami dolin (powstałymi po wysiedleniu rodzimej ludności) to góry o niezwykłej, w skali nie tylko Polski, przyrodzie i historii. Nasze warsztaty prowadzone są w najdzikszych fragmentach Bieszczadów, na obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego
oraz w otulających go Parku Krajobrazowego Doliny Sanu i Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego (cały ten obszar wchodzi w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”).

Uczestnicy poznają zasady i techniki fotografowania w niepowtarzalnych warunkach bieszczadzkiej przyrody - każda pogoda i warunki terenowe uczą czegoś innego – nawet podczas zajęć w deszczową pogodę. Nie jest to jednak plener fotograficzny, którego wyłącznym celem jest poszukiwanie pięknych kadrów, ani tym bardziej czatowanie na dzikie zwierzęta.

Warsztaty składają się z sesji teoretycznej i z praktycznych sesji terenowych wzbogaconych pokazem diaporam oraz opowiadaniami Grzegorza Leśniewskiego o fotografowaniu bieszczadzkiej przyrody.Praktycznie 24 godziny na dobę prowadzący jest do dyspozycji uczestników, aby każdą chwilę wykorzystać na naukę.

Każdy z uczestników wykonuje zdjęcia (pejzażowe, środowiskowe, makro), które ostatniego dnia są wspólnie omawiane i analizowane - w myśl zasady „najlepiej uczymy się na własnych błędach”.

 

Załączniki:
Powrót

Donatorzy:

Swiss Contribution
Fundacja Karpacka
Alpy Karpatom