Zmień język
Wybierz kategorie

Kategorie

Z kim współpracujemy?

logogreenvelo.png
Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

Najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy (trasa główna 1887,5 km, trasy łącznikowe i boczne: łącznie 192 kilometry), którą od początku do końca przygotowano po to, aby dawała radość podróżowania i poznawania. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie). Już samo poznanie każdego z nich z osobna stanowi niezwykłe doświadczenie, a poznanie ich wszystkich zdaje się być jak czytanie wspaniałej baśni.


logo_bdpn.png

Bieszczadzki Park Narodowy


Obszar Bieszczadzkiego Parku Narodowego i jego otuliny położony jest w Bieszczadach Zachodnich, które wg Kondrackiego (1998) zaliczane są do Beskidów Wschodnich, będących najbardziej na zachód wysuniętą częścią Karpat Wschodnich.


logo_lasy.jpg

Lasy Państwowe


 Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” – państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, niebędąca przedsiębiorstwem, działająca na terenie Polski


logo_stare_kino.jpg

Galeria - Pracownia Stare Kino


 Galeria sztuki i rękodzieła w Lutowiskach. 


logo_kino_konkret.jpg

Kino Końkret i Pracownia na Dwie Ręce


KOŃKRET - z miłości do kina, historii, magicznych Bieszczadów. Kino, pracownia, wystawa stała znajduje się w Zatwarnicy na terenie byłego Parku Konnego.


logobieszczadzka_skzola_rzemiosla.png

 Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła


To miejsce w Bieszczadach, gdzie możesz aktywnie uczestniczyć w warsztatach  ginących zawodów. 
W pochodzącej z początku XX wieku szkole w Uhercach Mineralnych samodzielnie  utoczysz garnek, własnoręcznie napiszesz pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii,  a ponadto nauczysz się wypiekać tradycyjne proziaki w wiejskim piecu. 


bazyl_logo.png

Gospodarstwo Agroturystyczne "Bazyl"


Gospodarstwo  istnieje od 15 lat, położone jest w cichej i spokojnej wsi jaką jest Bóbrka k/ Soliny. Wygodne spanie, smaczna domowa kuchnia oparta na regionalnych przepisach oraz życzliwa atmosfera, to nie wszystko, co jest w ofercie gospodarstwa. Jest tutaj wiele zwierząt domowych i gospodarskich, które z pewnością oczarują najmłodszych. Obecnie mieszkają w Bazylu: pies rasy Golden Retriever, szare koty - dachowce, kury zielononóżki i kogut, czarny królik oraz kuc szetlandzki. Od kilku lat  owce rasy wrzosówka i kozy karpackie, jest też mała pasieka, licząca obecnie sześć uli. Niewątpliwą atrakcją  są warsztaty bibułkarstwa artystycznego, które dzięki niesłabnącej pasji gospodarza,  cieszą  się od lat ogromną popularnością  i właściwie stały się już znakiem rozpoznawczym "Bazyla".  Duże zainteresowanie wzbudząją również warsztaty garncarskie prowadzone w przytulnej garncarni, gdzie przy pomocy swoich dłoni i koła garncarskiego będziecie mogli wyczarować własne jedyne i  niepowtarzalne dzieło sztuki.


logo_chreptiow.png

Stanica Kresowa Chreptiów


Stanica położona jest w samym centrum Bieszczad, 15 km od granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego i stanowi idealną bazę wypadową na pobliskie połoniny. W odległości zaledwie 30 min znajdą Państwo słynne Jezioro Solińskie oraz znane ze swych doskonałych stoków i wyciągów narciarskich Ustrzyki Dolne. W tym smaym miejscu jest również restauracja jako lokal ogólnodostępny. Goście mogą posilić się tu smacznymi, tradycyjnymi potrawami kuchni polskiej w każdej porze dnia (śniadania, obiady, kolacje), a także odpocząć od trudów podróży, napić się piwa, węgrzyna, a przy ładnej pogodzie biesiadować również na wewnętrznym dziedzińcu Stanicy.


logo_drezyny.png

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe


Największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia drezyn rowerowych na odcinku 47 km od Zagórza do Krościenka z bazą w Uhercach Mineralnych, działająca od maja 2015 roku. Jest to przedsięwzięcie łączące turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Ta - bez wątpienia - najpiękniejsza trasa kolejowa w Polsce liczy ponad 140 lat! Jej uroki można podziwiać przemierzając ją drezynami rowerowymi, napędzanymi - tak jak w rowerze - siłą własnych mięśni nóg. Siedzibą wypożyczalni jest stacja kolejowa w Uhercach Mineralnych, położona na rozwidleniu tras drogowych wielkiej obwodnicy bieszczadzkiej biegnącej w stronę Ustrzyk Dolnych i drogi prowadzącej w kierunku Jeziora Solińskiego do Soliny i Polańczyka. Ze stacji w Uhercach Mineralnych turyści mają możliwość wyboru przejażdżki (zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy) w dwóch kierunkach: Ustrzyk Dolnych lub Zagórza.

Donatorzy:

Swiss Contribution
Fundacja Karpacka
Alpy Karpatom